HAKKIMIZDA

18 October 2018

Uluslararası Tıp Fakültesi 2014 yılından beri öğrenci kabul etmektedir.

Halen LYS sınav sistemi ile her sınıfa 10 öğrenci tam burslu olarak, 5 öğrenci ise yabancı öğrenci statüsünde kabul edilmektedir. Araştırmacı hekim yetiştirme amacına yönelik olarak programını düzenlemiş olup eğitimin ilk 3 yılında temel bilimler ve klinik bilimlere yönelik ayrılmış zamanlarda araştırma deneyimlerinin oluşmasına ve yayın oluşturabilecek derecede proje yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Fakültemiz,  Türkiye de üniversite giriş sınavı (LYS) nda en yüksek notları alan  öğrenciler tarafından ve yurtdışında lisans eğitimini tamamlamış geleceğin bilim insanları tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Uluslararası Tıp fakültesi, çoğunluğu Türk öğrencilerden oluşsa da değişik kültür ve ülkelerden gelen gelen öğrencileri birarada toplayarak zengin bir kültür içinde eğitim sunmaktadır.

Fakültemizde ilk 2 yıl Kavacık kampüsünde son 4 yıl ise Bağcılar da Mega hastaneler kompleksinde verilmektedir.

Eğitim dili İngilizce olup klinik yıllarda hasta başı pratikleri hariç tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir. Yurtdışından gelen öğrencilerin ilk 3 yıl içinde hastalarla yeterli iletişim sağlayacak derecede Türkçe öğrenmeleri gerekli olup bu eğitim Üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır.